12 znaków zodiaku rdzennych Amerykanów (znaczenie energetyczne)

 • Udostępnij To
James Martinez

Jeśli interesujesz się astrologią i regularnie sprawdzasz swój horoskop, który powie Ci, co czeka Cię w przyszłości, to z pewnością zainteresuje Cię również wiedza na temat rdzennych znaków amerykańskich i tego, co mogą one powiedzieć o Tobie lub Twoich znajomych.

W tym poście mówimy o rdzennie amerykańskich znakach zodiaku, skąd pochodzą i co oznaczają, abyś mógł włączyć je do swojego życia duchowego i użyć ich do pomocy w zapewnieniu wskazówek, gdy jest to konieczne.

Czym jest zodiak zachodni i skąd się wziął?

Zanim porozmawiamy o rdzennych amerykańskich znakach zodiaku, ważne jest, aby powiedzieć kilka słów o zachodnim zodiaku i jego pochodzeniu.

Tysiące lat temu, zanim ludzie dowiedzieli się, że gwiazdy to kule plazmy takie jak nasze Słońce, spalające się w niewyobrażalnych temperaturach w niewyobrażalnych odległościach od Ziemi, musieli patrzeć w niebo i zastanawiać się, czym są te enigmatyczne, migoczące światła.

Wiele cywilizacji, na przykład Hindusi, Chińczycy i Majowie, wyobrażali sobie, że te punkty światła, które zdawały się przemierzać niebo w przewidywalnych cyklach rocznych, mogą pomóc nam przewidzieć wydarzenia na Ziemi.

Zachodni system astrologii sięga Mezopotamii - mniej więcej tego samego, co współczesny Irak i Kuwejt - i XIX-XVII wieku p.n.e.

Stamtąd przeszedł m.in. do starożytnych Greków i Rzymian, a przez wieki był modyfikowany i udoskonalany, aż stał się systemem, który większość ludzi zna dzisiaj.

Zgodnie z tym systemem, data urodzenia określa twój znak gwiezdny, a to, wraz z innymi informacjami, takimi jak miejsce urodzenia, położenie różnych planet i inne szczegóły, jest następnie wykorzystywane do tworzenia twojego horoskopu.

Ponieważ Ziemia, ludzie na niej i wszystkie ciała niebieskie są uważane przez astrologów za połączone, informacje te mogą być następnie wykorzystane do tworzenia prognoz dotyczących Twojej przyszłości i dać Ci wskazówki w obliczu ważnych decyzji.

Czy plemiona rdzennych Amerykanów miały swoje własne znaki zodiaku?

Kiedy mówimy o "rdzennych Amerykanach", mamy na myśli zróżnicowaną grupę ludów, które historycznie zamieszkiwały rozległy obszar geograficzny, obejmujący wszystkie rodzaje klimatu i terenu.

Nawet jeśli myślimy tylko o rdzennych mieszkańcach dzisiejszych Stanów Zjednoczonych i pomijamy na razie tych z dalszej północy lub tych z Ameryki Środkowej czy Południowej, to i tak mówimy o dużej liczbie zróżnicowanych grup.

Z tego powodu trudno oczekiwać, że wszyscy ci ludzie mieli takie same lub nawet podobne systemy wierzeń, a czystą fantazją byłoby wyobrażenie, że wszyscy mieszkańcy Ameryki Północnej podzielali jeden system astrologii przed przybyciem Europejczyków.

W rzeczywistości różne plemiona rdzennych Amerykanów mają cały szereg tradycyjnych wierzeń i mitologii, z których część jest wspólna z innymi plemionami, a wiele nie.

Tak więc w skrócie, przed przybyciem europejskich idei do Ameryki Północnej, nie było wspólnego "zodiaku rdzennych Amerykanów", a rdzenni Amerykanie nie mieli znaków zodiaku podobnych do 12 znaków zachodniego zodiaku.

Jednak na tym historia nie do końca się kończy.

Słońce Niedźwiedzia i "pan-indyjska astrologia"

W połowie XX wieku niejaki Sun Bear (urodzony jako Vincent LaDuke), z pochodzenia Ojibwe, podjął próbę połączenia wielu rozbieżnych tradycji plemion rdzennych Amerykanów w jeden rodzaj "pan-indyjskiego" systemu wierzeń.

Jeden z centralnych aspektów był znany jako "Koło Medycyny", a to zasadniczo łączyło niektóre koncepcje z zachodniego zodiaku z symbolami, pomysłami i odniesieniami z różnych rdzennych kultur amerykańskich.

Jego praca nad "astrologią rdzennych Amerykanów" nie była jednak mile widziana przez wszystkich. Wiele grup rdzennych Amerykanów oskarżyło go o przywłaszczenie kulturowe i spekulację, co wzbudziło znaczną wrogość wśród niektórych społeczności.

Jednak inni uważają, że ta synteza tylko wzmacnia to, czego możemy się nauczyć z zachodniego zodiaku, dając nam głębszy wgląd we wszechświat, nasz cel i nasze połączenie ze sferą duchową dzięki dodaniu idei z filozofii rdzennych Amerykanów.

Koło Medyczne

Według dzieła Sun Bear, rok dzieli się na cztery "duchy", które pokrywają się z czterema porami roku.

Są one "duchem północy", czyli Waboose (zima), "duch południa" lub Shawnodese (lato), "duch wschodu" lub Wabun (wiosna) i "duch zachodu" lub Mudjekeewis (jesień).

Każdy duch jest następnie dalej podzielony na "księżyce", które są zasadniczo takie same jak miesiące, więc rok jest podzielony na 12 księżyców - lub miesięcy - tak samo jak w zachodnim kalendarzu.

Każdemu z 12 zachodnich znaków zodiaku przypisano następnie rdzennie amerykański znak zwierzęcy, a każdy z tych znaków ma związane z nim cechy, które uzupełniają cechy przypisywane osobom urodzonym pod danym zachodnim znakiem zodiaku.

Zgodnie z większością tradycji rdzennych Amerykanów, znaki te i ich znaczenia podkreślają nasze miejsce w naturze i naszą harmonię ze wszystkimi zwierzętami, z którymi dzielimy świat, a nie nasze panowanie nad nimi.

Przyjrzyjmy się więc teraz, czym są i jak można je interpretować.

12 znaków zodiaku rdzennych Amerykanów

Oto 12 znaków zodiaku rdzennych Amerykanów i co one oznaczają.

Czerwony jastrząb - Baran - 21 marca - 19 kwietnia

 • Energia: Dynamiczna, wybiegająca w przyszłość
 • Kierunek: Wschód
 • Element: ogień
 • Kamień: Opal

Jastrzębie to silne osobowości, które są dobrymi liderami. Podobnie jak ptak, mają jasną wizję i dokładnie wiedzą, dokąd zmierzają, co pomaga im podejmować szybkie, ale mądre decyzje. Mogą być intensywnymi charakterami i nigdy nie wahają się robić tego, co trzeba, gdy jest to konieczne.

Jednocześnie, ze względu na swoją pewność siebie i dążenie do celu, mogą być czasami nadmiernie wylewni. Czasami mogą być również postrzegani jako wyniośli lub aroganccy ze względu na swoją wymagającą osobowość.

Bóbr - Taurus - 20 kwietnia - 20 maja

 • Energia: zmysłowa, estetyczna
 • Kierunek: Wschód
 • Element: Ziemia
 • Kamień: Jaspis

Osoby należące do znaku Bobra są pracowite i sumienne. Wiedzą, jak stworzyć długoterminowy plan na przyszłość, a następnie będą się go trzymać, aż plan dojdzie do skutku. Są to zaradne i napędzane postacie, które nie zatrzymają się, dopóki nie osiągną swoich celów.

Bobry mogą być motywowane przez dobra materialne, a także mogą być bardzo zaborcze, a nawet zazdrosne w przyjaźni i miłości. Ale jednocześnie są niezwykle wierne i zrobią wszystko dla tych, na których im zależy.

Jeleń - Gemini - 21 maja - 20 czerwca

 • Energia: Uważna, ostrożna
 • Kierunek: Wschód
 • Element: Powietrze
 • Kamień: Agat

Jelenie są czujne i inteligentne i są w stanie szybko reagować w razie potrzeby. Są typami powściągliwymi i często mogą być dość nieśmiałe, ale są również świetnymi mówcami, a ta miękka strona ich osobowości sprawia, że są lubianymi postaciami.

Są dobrzy w łączeniu ludzi i są pomocni w rozwiązywaniu sporów. Mogą być jednak kapryśni od czasu do czasu, szybko zmieniając zdanie, a w głębi duszy często czują się niespokojni lub niepewni.

Dzięcioł - Rak - 21 czerwca - 22 lipca

 • Energia: Domowa, opiekuńcza
 • Kierunek: południe
 • Element: Woda
 • Kamień: Kwarc różowy

Dzięcioły kojarzone są z silnym instynktem domowym i kochają swoje rodziny ponad wszystko. Są to osoby, które zrobią wszystko, aby zapewnić to, czego wymagają ich bliscy.

Inną cechą ludzi urodzonych pod tym znakiem jest wytrwałość i upór, tak jak dzięcioł wydziobujący gniazdo na drzewie. Jednak ich oddanie rodzinie może stać się duszące, a posiadanie Dzięcioła za rodzica może sprawić, że twoje nastoletnie lata będą trudne.

Łosoś - Lew - 23 lipca - 22 sierpnia

 • Energia: Mocna, pożądana
 • Kierunek: południe i południowy zachód
 • Żywioł: ogień i woda
 • Kamień: Karnelian

Do najbardziej widocznych cech ludzi urodzonych pod znakiem Łosia należy ich poczucie celu oraz zdecydowane, a zarazem entuzjastyczne dążenie do realizacji swoich długoterminowych celów. Gdy raz nastawią się na coś, poświęcą się temu bez reszty, niezależnie od tego, jak długo będzie to trwało.

Jednak ten pojedynczy umysł może sprawić, że wydają się egoistyczni i zapatrzeni w siebie, co może sprawić, że nie będą popularni wśród ludzi, którzy ich nie rozumieją.

Niedźwiedź brunatny - Panna - 23 sierpnia - 22 września

 • Energia: Planowanie, ścisłe
 • Kierunek: Zachód
 • Element: woda i ziemia
 • Kamień: Topaz

Niedźwiedzie są postrzegane jako osoby o wyrównanym poziomie, głęboko myślące, które lubią rozwiązywać trudne zagadki. To sprawia, że są świetnymi ludźmi, których można poprosić o radę, ale być może będziesz musiał dać im czas na rozważenie ich odpowiedzi.

Są chętni do zadowolenia innych, ale często trzymają się na uboczu. Mogą być również niechętni do zmiany swoich sposobów, cenią swoją przestrzeń osobistą i czasami mogą wydawać się leniwi.

Kruk - Libra - 23 września - 22 października

 • Energia: zrównoważona, sprawiedliwa
 • Kierunek: Zachód
 • Element: Powietrze
 • Kamień: Azuryt

Kruki są postrzegane jako mądre i przemyślane, więc podobnie jak niedźwiedzie, często dają dobre rady. Potrafią być też dyplomatyczne, więc są dobrymi ludźmi, którzy pomogą rozwiązać spór.

Często są motywowani przez bogactwo materialne i uwielbiają robić interesy, jednak ich biznesowa bystrość jest czasami osłabiona przez pewne niezdecydowanie w kluczowym momencie.

Są pasjonatami swoich projektów, ale może to prowadzić do nadmiernych wymagań wobec innych. Jednak kiedy się mylą, są pierwszymi, którzy przepraszają, więc nie będziesz długo zdenerwowany.

Wąż - Skorpion - 23 października - 21 listopada

 • Energia: Oddany, erotyczny
 • Kierunek: północno-zachodni
 • Element: Woda
 • Kamień: Miedź

Węże są znane z tego, że są skryte, więc jeśli jesteś przyjacielem Węża, możesz nie zawsze znać pełną historię. Jednak potrafią też zachować tajemnicę, co czyni ich dobrymi słuchaczami, więc są dobrymi ludźmi, którym można się zwierzyć, gdy trzeba porozmawiać.

Węże są związane ze światem duchów i mają pewne moce uzdrawiające. Wielu specjalistów medycznych rodzi się pod tym znakiem. Jednak upewnij się, że nie mylisz się z wężem, ponieważ ich gniew może być straszny.

Sowa - Strzelec - 22 listopada - 21 grudnia

 • Energia: duchowość, poszukiwanie
 • Kierunek: północno-zachodni
 • Element: ogień
 • Kamień: Obsydian

Osoby urodzone pod znakiem Sowy należą do najmądrzejszych i są niespokojnymi poszukiwaczami wiedzy i prawdy. Mogą być enigmatycznymi, nieodgadnionymi postaciami, ale są niezwykle jasnowidzące, przecinają zamęt, by widzieć rzeczy takimi, jakimi są naprawdę.

Na minusie, Sowy raczej nie cierpią uprzejmie głupców, a jeśli poprosisz o radę, nie bądź zaskoczony, gdy odpowiedź będzie bardziej bezpośrednia niż się spodziewałeś.

Gęś śnieżna - Koziorożec - 21 grudnia - 20 stycznia

 • Energia: nieustępliwa, nieugięta
 • Kierunek: północ
 • Element: Ziemia
 • Kamień: Kwarc

Charakter ludzi urodzonych pod tym znakiem jest ambitny i napędzany, będą oni dążyć do swoich celów z cierpliwą determinacją, aż osiągną swoje marzenia.

Mają wysokie oczekiwania wobec siebie i nie akceptują drugich w kolejności, co czyni ich wymagającymi szefami.

Negatywną stroną ich osobowości jest to, że mogą stać się sfrustrowani, gdy rzeczy nie spełniają ich standardu, i mogą stać się przygnębieni, gdy nie mogą sprawić, by rzeczy były w porządku.

Wydra - Wodnik - 21 stycznia - 18 lutego

 • Energia: Inteligentna, komunikatywna
 • Kierunek: północ - północny wschód
 • Element: Woda
 • Kamień: Turkus

Wydry są niezależne i niekonwencjonalne i lubią robić rzeczy po swojemu. Wiele osób może nie rozumieć ich metod, ale są to bardzo inteligentne osoby i jeśli pozwolisz im po prostu zająć się tym, wyniki mogą cię zaskoczyć.

Są to osoby żywe, przyjazne i towarzyskie, jednak ich indywidualność i nieprzewidywalność może oznaczać, że nie dogadają się z osobami urodzonymi pod bardziej konserwatywnymi znakami.

Wilk - Ryby - 19 lutego - 20 marca

 • Energia: Ukryta, tajemnicza
 • Kierunek: północno-wschodni
 • Element: Woda
 • Kamień: Jadeit

Wilki są oddane swojej rodzinie i przyjaciołom, i zrobią wszystko dla tych, z którymi są blisko. Jednak czasami mogą być samotnikami i wszyscy ludzie urodzeni pod tym znakiem potrzebują przestrzeni i czasu w samotności od czasu do czasu.

Często wolą być naśladowcami niż liderami i zwykle trzymają się na uboczu, co sprawia, że wydają się zdystansowani i czasami tajemniczy. Jednak są to jedni z najbardziej lojalnych przyjaciół, jakich możesz mieć - tak długo, jak traktujesz ich z miłością i szacunkiem.

Zwierzę, które pomoże ci w twojej duchowej podróży

Jak więc widzieliśmy, chociaż rdzenni Amerykanie nie mieli tradycyjnie znaków zodiaku w taki sam sposób, jak robi to zachodnia astrologia, każdy z 12 zachodnich znaków jest związany ze zwierzęciem duchowym, a to może pomóc ci zrozumieć więcej o sobie lub twoich bliskich.

Dla wielu plemion rdzennych Amerykanów natura i zwierzęta, z którymi dzielą świat, są niezwykle ważne, a jeśli urodziłeś się pod jednym ze znaków zodiaku rdzennych Amerykanów, prawdopodobnie podzielasz cechy, które rdzenni Amerykanie przypisują temu zwierzęciu.

James Martinez poszukuje duchowego znaczenia wszystkiego. Ma nienasyconą ciekawość świata i tego, jak on działa, i uwielbia odkrywać wszystkie aspekty życia — od przyziemnych po głębokie. James głęboko wierzy, że wszystko ma duchowe znaczenie i zawsze szuka sposobów, aby połączyć się z boskością. czy to poprzez medytację, modlitwę, czy po prostu obcowanie z naturą. Lubi też pisać o swoich doświadczeniach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi.