Rola kochanka w parze

 • Udostępnij To
James Martinez

Literatura na temat związków par w psychologii jest obszerna, podczas gdy postać kochanka Podobnie jak w prawdziwym życiu, postać ta pozostaje w cieniu, wygnana do drugorzędnych akapitów, mimo że odgrywa ważną rolę w "//www.buencoco.es/blog/breadcrumbing">okruchach miłości, z niewielką ilością czasu i przestrzeni, którą druga osoba chce mu dać? W tym artykule staramy się wydobyć tę osobę z cienia, koncentrując się na Rola kochanka w związkach par .

Psychologowie ewolucyjni nazywają tych, którzy angażują się w romantyczne relacje z ludźmi w parach koledzy kłusownicy, coś jak para łowców . Jak wyjaśnia psycholog Lawrence Josephs w swojej książce Niewierność Osoby te zawierają sekretny pakt, aby "dzielić się niewiernym partnerem ze zdradzonym partnerem" i mogą to robić okazjonalnie lub w sposób ciągły.

The zdrada Nie musi to być działanie z premedytacją, ale może być:

 • Okoliczności l, tj. coś, co jest okazjonalne i nie zagraża istocie związku pary.
 • Przewlekłe lub długotrwałe Zasady są ustalane między stronami i istnieje ciągłość.

The relacje satelitarne mogą trwać latami, a nawet być inicjowane równolegle przez oboje partnerów w oficjalnym związku partnerskim, nie prowadząc do rozpadu (choć prędzej czy później dojdzie do rozliczenia).

W innych przypadkach, w związkach niepartnerskich, seks i miłość są usuwane, aby chronić przed dalszymi komplikacjami (choć nigdy nie jest to gwarancją, że nie rozwinie się to w coś głębszego).

Psychologia kochanka

The osoba w roli kochanka staje się idealnym kozłem ofiarnym i łatwo otrzymuje wrogość, słusznie lub nie, od reszty:

 • O tych, którzy cierpią z powodu zdrady.
 • Czasami od tych, którzy zdradzają.
 • Ze wszystkich ludzi znających się na historii.

Dzieje się tak często, ponieważ istnieje obraz osób w roli kochanka jako pozbawionych skrupułów, kuszących i namawiających "swoje ofiary" swoją uwodzicielską mocą.

Osoba w roli kochanka stanowi zagrożenie, zwłaszcza jeśli nie ma partnera. Jego samotność sprawia, że nie jest związany, nie ma innych więzi miłosnych do stracenia, ale nie oznacza to, że nie może sprawiać problemów drugiej stronie. W danym momencie mogą się one pojawić:

 • możliwy szantaż emocjonalny;
 • mała zemsta;
 • kłótnie i zazdrość.

Dzieje się tak, według Freuda, w momencie, gdy zdaje sobie sprawę, że nie może uzyskać wyłącznego zobowiązania od osoby, która dopuszcza się zdrady.

Znajdź psychologa, aby wyleczyć swoje emocje

Wypełnij kwestionariusz

Znaczenie pożądania

Osoba pełniąca rolę kochanka w związku miłosnym można sobie wyobrazić jako nierozwiązaną postać, która chce pozostać w wiecznym stanie oczekiwania i zadowolić się chwilami skradzionymi z oficjalnego związku, podczas gdy ona pozostaje w cieniu i nieodwzajemnionej miłości, przynajmniej w zdrowy sposób. Stąd bierze się pomysł na to, jaka jest tego typu osoba:

 • Niska samoocena.
 • Boi się mieć partnera tylko dla siebie.
 • Z pewną niezdolnością do wypracowania własnych ideałów.
 • Nosiciel bólu, wątpliwości, niepewności, a czasem nawet poczucia winy i wstydu.
 • Z nierozwiązanymi zależnościami emocjonalnymi.
 • Z niepewnym przywiązaniem lub zaniedbaniem w okresie niemowlęcym.

Psychoanalityk Aldo Carotenuto wspomina, że Pragnienie oszustwa kryje w sobie "nieugaszone pragnienie potwierdzenia, tak jakby samoocena nigdy nie zostałyby skonsolidowane". a osoba ta poszukuje ciągłego afektywnego i erotycznego potwierdzenia.

Zdjęcie Pixabay

Rola kochanka w związku miłosnym

Niezależnie od sytuacji, Osoba z rolą kochanka tworzy trójkąt, który może mieć funkcję łączenia lub dzielenia oficjalnej pary, będzie zależeć od tego, jak się rozwinie.

W każdym razie rola kochanka w związku miłosnym oznacza transformację pary i burzy ich początkowe założenia. Można powiedzieć, że kochanek odgrywa rolę organizatora lub dezorganizatora pary ponieważ tworząc chaos w związku, pozwala na nowe impulsy.

Ten trzeci element w parze budzi fantazje nie tylko po stronie zdradzającego, ale także po stronie osoby zdradzanej. Jak powiedziałby Freud:

 • Jednym z nich jest idealny obiekt edypalny (podmiot płci przeciwnej, z którym można nawiązać związek).
 • Dla drugiego staje się obiektem prześladowań, edypalnym rywalem (osobnikiem tej samej płci, z którym można konkurować).

Poszukiwanie nowej równowagi

Jak przypomina psycholog Jean-François Vézina w swojej książce Przygoda miłości : niewierna osoba zdradza samą siebie ponieważ potajemnie zaspokajając swoje potrzeby, nie wyraża ich drugiej stronie, która pozostaje na nie nieświadoma.

Zdrada :

 • Rodzi pytania i otwiera konflikty, z którymi trzeba się zmierzyć, przede wszystkim z samym sobą.
 • Podkreśla to impas, w jakim znalazła się para.
 • Określa moment, w którym należy dokonać poważnych zmian w związku.

Ponieważ para dąży do fuzji, zdrada, w sensie ewolucyjnym, jest oddzieleniem obiektu: tym, co uniemożliwia parze zamknięcie się w sobie, zapobiegając krystalizacji części.

Jak mówi psycholog Fabio Monguzzi, aby zdrada była traktowana w najlepszy sposób, musi być interpretowana w sensie ewolucyjnym, jako wydarzenie, które wpływa na obie strony i otwiera perspektywy niezbędnych zmian. Brak równowagi, który trzecia osoba wnosi do pary, stworzy potrzebę poszukiwania nowej równowagi i nowej świadomości, wyznaczając początek nowej historii.które para powinna napisać dla siebie.

W przypadku, gdy więź miłosna między dwiema stronami przechodzi trudności i nie ma możliwości przezwyciężenia powstałego kryzysu, jedną z opcji jest udanie się na terapię dla par i zobaczenie, jak znaleźć nową równowagę. Jeśli tak jest w twoim przypadku, możesz skontaktować się z psychologiem online w Buencoco.

Z drugiej strony, jeśli jesteś osobą, która odgrywa rolę kochanka w związku miłosnym i nie możesz znaleźć wyjścia z tej więzi, możesz również udać się do psychologa, który pomoże ci znaleźć niezbędne narzędzia.

James Martinez poszukuje duchowego znaczenia wszystkiego. Ma nienasyconą ciekawość świata i tego, jak on działa, i uwielbia odkrywać wszystkie aspekty życia — od przyziemnych po głębokie. James głęboko wierzy, że wszystko ma duchowe znaczenie i zawsze szuka sposobów, aby połączyć się z boskością. czy to poprzez medytację, modlitwę, czy po prostu obcowanie z naturą. Lubi też pisać o swoich doświadczeniach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi.