Uczenie dzieci tolerancji na frustrację

  • Udostępnij To
James Martinez

W świecie dzieci nie istnieje pojęcie czasu, nie myślą one o innych ludziach i ich potrzebach, dlatego chcą wszystkiego i chcą tego teraz. A co się dzieje, gdy tak się nie dzieje? Płacz, złość, napady złości... frustracja z powodu nieotrzymania tego, czego chcą. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o frustracja u dzieci jakich wytycznych należy przestrzegać, aby im pomóc oraz jak pracować nad tolerancją frustracji.

Frustracja w psychologii

W psychologii frustracja jest zdefiniowany jako stan emocjonalny który powstaje w wyniku niespełnienia celu, potrzeby lub pragnienia. Pojawia się, gdy odmawia się przyjemności.

Nikt nie lubi odczuwać frustracji, więc nie chcemy, aby dzieci również ją odczuwały. Powszechną obawą jest to, że dzieci nie będą w stanie poradzić sobie z emocjami związanymi z małą porażką lub naszym "w-richtext-figure-type-image w-richtext-align-fullwidth"> Zdjęcie Mohamed Abdelghaffar (Pexels)

Jak pomóc dzieciom rozpoznawać emocje?

Film animowany zatytułowany Do góry nogami Dobrze pokazuje, że wszystkie emocje są potrzebne, nawet te negatywne, które należy zrozumieć i wyrazić. Dzieci często uczy się, aby nie wyrażały nieprzyjemnych emocji. Jak często mówimy "//www.buencoco.es/blog/desregulacion-emocional">dysregulacja emocjonalna.

Dorośli mogą wspierać dzieci w rozpoznawaniu ich emocji, pomagając im je werbalizować. Zwroty takie jak "Rozumiem, dlaczego jesteś smutny i przepraszam, ja też jestem smutny z tego powodu" sprawiają, że dzieci czują się rozumiane i wspierane oraz przekazują wiadomość, że nawet "najbrzydsze" emocje można zaakceptować i poradzić sobie z nimi.

Nauka radzenia sobie z nudą

Pomaganie dzieciom w rozpoznawaniu ich emocji oznacza pomaganie im w znajdowaniu rozwiązań problemów (tych, które są oczywiście w ich zasięgu). Możemy podać przykład, mówiąc o nudzie. Często przewidujemy prośby naszych dzieci i nie jesteśmy w stanie im pomóc. organizujemy tysiące zajęć, aby się nie nudziły .

Z drugiej strony, Pozwolenie im na samodzielne znajdowanie rozwiązań pozwala im ćwiczyć kreatywność i cierpliwość. Ważne jest, aby nie zajmować ich miejsca w tym zadaniu i aby Daj im możliwość popełnienia błędu i spróbowania ponownie. by sprawdzić się w konfrontacji ze światem.

Szukasz porad dotyczących rodzicielstwa?

Porozmawiaj z Buencoco!

Jak radzić sobie z frustracją u dzieci

Świadomość, że nie wszystko jest natychmiastowe i że trzeba poczekać, a także ustalanie ograniczeń, to dwie ważne rzeczy, nad którymi należy pracować.

Jak nauczyć dzieci czekać?

Trudność w tolerowaniu frustracji u dzieci jest często obserwowana w niezdolności do szanowania czekania. Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie, w którym Jednym kliknięciem możemy mieć wszystko, czego chcemy, w mgnieniu oka. Przyczyniło się to do stracić zdolność czekania.

Czekanie pomaga nam w osiąganiu naszych pragnień, wiedząc i akceptując, że nie możemy mieć wszystkiego natychmiast i że osiągnięcie pewnych celów wymaga wysiłku, sprawi, że będziemy dłużej wytrwać w naszym celu. Dziecko, które osiąga to, czego chce dzięki cierpliwości i poświęceniu, buduje pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Kiedy uczymy dzieci czekać, pomagamy im kontrolować siebie, rozpoznawać potrzeby innych i szanować je. Chociaż dzieci potrzebują "powolności", często prosimy je, aby biegły. jedynym możliwym sposobem, aby nauczyć się czekać, jest doświadczenie czekania. nie bójmy się powiedzieć: "poczekaj chwilę" lub "teraz nie jest dobry czas". nie zapominajmy również, że dzieci nas obserwują i uczą się od nas, jak poruszać się w świecie. trudno im będzie na zmianę używać słowa "jeśli", gdy zwracamy się do nich.Nie czekamy, aż skończą zdanie, zanim odpowiemy.

Zdjęcie autorstwa Ksenia Chernaya (Pexels)

Znaczenie powiedzenia "//www.buencoco.es/blog/sindrome-emperador">syndrom cesarza.

Gry uczące czekać

Jak pracować z frustracją u dzieci? Można wykonywać wiele czynności, aby pomóc dzieciom rozwinąć umiejętność czekania. Na przykład zalecane są wszystkie gry, które wymagają czekania na swoją kolej, często używane w żłobkach i przedszkolach.

Jednym z przykładów jest "Koszyk niespodzianek Gra, w którą może grać jeden dorosły z dwójką lub większą liczbą dzieci. Dorosły wyjmuje po kolei z kosza małe pudełka zawierające "małe skarby" i daje je dzieciom do obejrzenia. Każde dziecko musi potrzymać pudełko przez chwilę, a po dobrym zbadaniu go, przekazać je swojemu sąsiadowi, który musi poczekać na swoją kolej.

The gry planszowe są kolejnym przykładem przydatnej aktywności poprawa czasu oczekiwania Zajęcia dla dzieci, oferując jednocześnie możliwość stworzenia chwil przyjemności w życiu rodzinnym. zagadki które wymagają czasu i cierpliwości, aby osiągnąć ostateczny wynik, są również zalecanymi grami.

Bardzo przydatne są również wszystkie te czynności, które wymagają oczekiwania na obserwację wyników, takie jak sadzenie nasion i pielęgnowanie ich, aż wykiełkują i stają się pięknymi roślinami.

Podsumowując, jak powiedział Raffaele Mantegazza, profesor pedagogiki na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Mediolańskiego Bicocca:

"Zdolność do oczekiwania i kształtowania oczekiwań jest powiązana z fantazjowaniem i myśleniem; brak oczekiwania oznacza w praktyce brak kształtowania myślenia".

Jeśli szukasz porady dotyczącej metod wychowawczych, możesz skonsultować się z jednym z naszych psychologów online.

James Martinez poszukuje duchowego znaczenia wszystkiego. Ma nienasyconą ciekawość świata i tego, jak on działa, i uwielbia odkrywać wszystkie aspekty życia — od przyziemnych po głębokie. James głęboko wierzy, że wszystko ma duchowe znaczenie i zawsze szuka sposobów, aby połączyć się z boskością. czy to poprzez medytację, modlitwę, czy po prostu obcowanie z naturą. Lubi też pisać o swoich doświadczeniach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi.