Jak szybko uspokoić nerwy

 • Udostępnij To
James Martinez

Życie stawia nas w obliczu wielu sytuacji, które nas prowokują nerwowość Kto z nas nie denerwował się na przykład przed egzaminem, spotkaniem lub rozmową o pracę?

W tym artykule mówimy o jak kontrolować nerwy Co zrobić, aby je uspokoić, a my podajemy kilka wskazówek Wskazówki, jak się nie denerwować .

Czytaj dalej, aby się dowiedzieć jak radzić sobie z nerwami i nie daj się oszukać.

Nerwy czy niepokój?

Czasami są tacy, którzy wrzucają nerwy i niepokój do tego samego worka (potocznie są tacy, którzy mówią, że cierpią na niepokój żołądka, z powodu uczucia węzła w żołądku i nerwowego niepokoju), więc jest wiele osób, które uważają "//www.buencoco.es/blog/miedo-escenico">trema, idąc na zawody sportowe itp.), podczas gdy z niepokojem ludzie doświadczają strachu i czasami że pochodzenie jest niejasne , Przyczyny tego dyskomfortu nie zostały zidentyfikowane.

Zdjęcie autorstwa Karoliny Grabowskiej (Pexels)

Jak szybko uspokoić nerwy

Czy można uspokoić nerwy, gdy dana osoba jest zdenerwowana? Jak się uspokoić? Ważne jest, aby dowiedzenie się, co powoduje lub wyzwala stresującą sytuację Co sprawia, że jesteśmy zdenerwowani i jakie są tego powody. techniki radzenia sobie które działają dla każdej osoby, tj, nie ma standardowej formuły, która pasowałaby do wszystkich ludzi Dlatego może być konieczne wypróbowanie różnych rzeczy, aż do znalezienia tego, co działa najlepiej w każdym przypadku.

Zobacz Co zrobić, aby uspokoić nerwy z pewnymi działaniami do wdrożenia w praktyce, kiedy czujemy się zdenerwowani:

 • Pisanie w dzienniku co się stało, jak się czuliśmy i co myśleliśmy.
 • Aby mieć aplikacja, która ma być używana i która ma ćwiczenia relaksacyjne (takie jak głębokie oddychanie lub wizualizacja) lub porady dotyczące ćwiczyć uważność. medytacja takie jak mindfulness pomagają stać się bardziej świadomym doznań i myśli, ponieważ sprawiają, że skupiasz się na tu i teraz; pomagają nauczyć się uspokajać nerwy.
 • Ćwiczenia Uprawiając sport, organizm wytwarza endorfiny, czyli hormony neuroprzekaźnikowe, które ułatwiają redukcję wewnętrznych napięć i wywołują przyjemne uczucie zadowolenia i spokoju.
 • Jedzenie zdrowej żywności i regularnie.
 • Utrzymanie rutyny snu i wystarczająco dużo snu (uważaj na problemy z bezsennością!).
 • Unikaj nadmiernego spożycia kofeiny Kofeina działa pobudzająco zarówno na układ nerwowy, jak i sercowo-naczyniowy.
 • Rozmowa z przyjaciółmi lub rodziną aby pomóc i wesprzeć nas w sytuacji, która nas denerwuje.
 • Bycie w kontakcie z naturą Jednym z najbardziej relaksujących sposobów na pozbycie się nerwów jest spacer na łonie natury, w cichych i spokojnych miejscach.

Zadbaj o swoje samopoczucie psychiczne i emocjonalne

Zacznij teraz!

Wskazówki dotyczące nerwów: sztuczki, jak się nie denerwować

Jak powiedzieliśmy na początku, istnieją sytuacje, w których ludzie mają tendencję do denerwowania się, takie jak pierwszy dzień w pracy, przed egzaminem, z osobą, którą lubisz lub przed egzaminem - ilu ludzi nie straciło przytomności z powodu nerwów! Następnie, Czy istnieją sztuczki pozwalające uniknąć zdenerwowania? , Jakich wskazówek dotyczących nerwów możemy przestrzegać? Są to zalecenia naszego zespołu psychologów online:

 • Jednym ze sposobów na uspokojenie nerwów egzaminacyjnych lub kontrolowanie nerwów przed zawodami jest nauka, trenowanie lub przygotować się jak najlepiej W ten sposób jesteśmy mniej skłonni do blokowania się, ponieważ czujemy, że jesteśmy dobrze przygotowani, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. większe bezpieczeństwo w nas samych.
 • Jedną z metod uspokojenia nerwów i zrelaksowania się (w zależności od osoby) może być noszenie przy sobie urządzenia elektronicznego. inspirujący obraz Dla innych osób będzie to słuchanie lista utworów którzy wiedzą, że pomagasz im się zrelaksować; będą też tacy, którzy używają tego jako sztuczki, aby uniknąć zdenerwowania. praktyka jogi o techniki oddychania Inną opcją jest trening autogenny.
 • Kiedy czujesz się zdenerwowany, nie rozpaczaj, nie przywiązuj się do tego pomysłu Przypomnij sobie, że to naturalne, że to tylko układ nerwowy robi to, co trzeba, abyś był gotowy.
 • Dbanie o siebie Przed ważną prezentacją, egzaminem na prawo jazdy, operacją, dentystą, a nawet psychologiem! łatwo jest zapomnieć o dbaniu o siebie, ponieważ spędziliśmy tak dużo czasu na próbach, ćwiczeniach lub myśleniu o sytuacji, z którą mamy się zmierzyć. Wystarczająca ilość snu, zdrowe odżywianie i ćwiczenia pomogą namWażne jest, aby dbać o siebie.

Należy zauważyć, że nauka panowania nad nerwami zależy od jednostki Na przykład, niektórzy ludzie muszą być aktywni, aby się zrelaksować, podczas gdy inni muszą być spokojni i wyciszeni, aby uspokoić nerwy. Dowiedz się, która technika jest dla Ciebie najlepsza, a następnie opracuj plan wykorzystania jej do kontrolowania nerwów.

Zdjęcie autorstwa Anna Shvets (Pexels)

Techniki uspokajania nerwów

Ważne jest, aby mieć Techniki relaksacyjne i ćwiczenia pozwalające kontrolować nerwy. ćwiczenie oddechowe uspokajające zdenerwowanie :

 • Głębokie oddychanie - ta technika relaksacyjna jest dobra dla początkujących, ponieważ oddychanie jest naturalną funkcją.
 • Skup się na tym, co czujesz i słyszysz podczas wdechu i wydechu przez nos.
 • Oddychaj głęboko i powoli, a jeśli się rozproszysz, delikatnie wróć uwagę do oddechu.
 • Obserwacja ciała: Podczas korzystania z tej techniki należy zwracać uwagę na różne części ciała. Zwróć uwagę na odczucia cielesne, czy to ból, napięcie, ciepło czy relaks.

Obserwowanie swojego ciała podczas ćwiczeń oddechowych i wyobrażanie sobie, że wdychasz i wydychasz ciepło w różnych częściach ciała, jest dobrym ćwiczeniem na uspokojenie nerwów. Ćwiczenia oddechowe są również bardzo dobre dla relaksu i uspokojenia niepokoju.

Terapia kontrolująca nerwy

Chociaż te techniki i ćwiczenia są skuteczne jeśli chodzi o uspokojenie zdenerwowania, może nie być wystarczająca w niektórych przypadkach .

U niektórych osób mogą wystąpić objawy fizyczne takie jak stresowe zawroty głowy; lub że czują, że tracą kontrolę nad swoim stanem emocjonalnym i stają się ciągłymi ofiarami emocjonalnego porwania.

Jeśli tak się stanie jest wtedy Kiedy udać się do psychologa dla profesjonalisty, który przeanalizuje sprawę i zapewni niezbędne narzędzia do zarządzania sposobem na uspokojenie nerwów.

James Martinez poszukuje duchowego znaczenia wszystkiego. Ma nienasyconą ciekawość świata i tego, jak on działa, i uwielbia odkrywać wszystkie aspekty życia — od przyziemnych po głębokie. James głęboko wierzy, że wszystko ma duchowe znaczenie i zawsze szuka sposobów, aby połączyć się z boskością. czy to poprzez medytację, modlitwę, czy po prostu obcowanie z naturą. Lubi też pisać o swoich doświadczeniach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi.