Główne problemy z parą i sposoby ich rozwiązywania

 • Udostępnij To
James Martinez

Wszystkie pary mają problemy. mit romantycznej miłości że żyje się "długo i szczęśliwie" z ukochaną osobą i że życie jest usłane różami. Prędzej czy później powstają konflikty w parach Bardzo ważne jest, aby związek był zidentyfikować je y praca z drugą stroną w celu ich rozwiązania.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej różnym problemy w związkach y Co zrobić, gdy związek się psuje? i myślisz, że objawy zakochania dotarły do twojego związku.

Kiedy zaczynają się problemy w związku?

Czy to normalne mieć problemy w związku? Odpowiedź brzmi: tak, jest to bardzo częste zjawisko, które występuje we wszystkich związkach ale staje się problemem, gdy te trudności rosną z czasem i znacząco wpływają na jednego lub oboje partnerów w związku, a nawet na dzieci, jeśli takie istnieją.

Aby móc określić, kiedy zaczynają się problemy w związku, ważne jest, aby wyjaśnić cykl miłości Jest on podzielony na pięć etapów:

 • Romans Para jest w chmura zauroczenia Jak długo trwa zakochanie? Romans może trwać od dwóch miesięcy do dwóch lat, choć średnia wynosi sześć miesięcy.
 • Walka o władzę Para będzie przebudzenie ze snu o miłości a strony spotykają się z różnice, które istnieją między nimi Jest to najtrudniejszy etap, który może zakończyć się śmiercią ofiary. pęknięcie relacji.
 • Stabilność Partnerzy zaakceptować różnice między nimi i są ustalone limity W parze mogą pojawić się problemy, gdy odkryjesz, że ścieżka drugiego partnera nie jest taka sama jak twoja własna.
 • Zaangażowanie Para idzie o krok dalej i decyduje się na zobowiązanie Może to być idealny moment, aby zamieszkać razem lub zmienić miejsce zamieszkania, ale jako jednostka. Sprowadza się to do tego, że partnerzy zdają sobie sprawę, że mogą być sami, ale wolą być razem .
 • Współtworzenie Para postanawia zaprezentować się światu jako jedność, formalizując związek, decydując się na posiadanie dzieci lub inicjując wspólne projekty zawodowe. Ten etap, podobnie jak etap stabilności i zaangażowania, ma tę szczególną cechę, że para może popaść w monotonię Możliwe jest jednak również, że problemy z partnerem mogą pojawić się z powodu osób trzecich.

Z pięciu etapów miłości możemy uratować, że Problemy w związku mogą pojawić się w każdej chwili Jest to jedna z czterech ostatnich faz, kiedy para budzi się z letargu pierwotnego zauroczenia. I jest to całkowicie normalne! Rzecz w tym, aby wiedzieć, że Co zrobić, gdy związek nie działa? przed wyrządzeniem sobie krzywdy.

Zdjęcie autorstwa Kampus Production (Pexels)

Jakie są główne problemy pary?

Problemy z komunikacją

The brak zrozumienia w parze Jest to jeden z najczęstszych problemów, na który składają się niezdolność do wyrażenia drugiej osobie tego, czego naprawdę pragnie Nieporozumienia mogą wynikać z najbardziej przyziemnych czynności, od wyboru restauracji na kolację po kłótnie o to, czyja jest kolej na pranie lub plany z przyjaciółmi.

Prawdziwe problemy z porozumieniem w parze pojawiają się, gdy jeden ma przewagę w związku a drugi uzyskuje rola uległego Strona uległa Zamknij się i bądź posłuszny drugiej osoby, ponieważ "on lub ona może mnie opuścić"; lub dlatego, że druga osoba ma taki dominujący charakter który woli przymknąć oko na fakt, że w związku istnieje problem.

The problemy seksualne w parze są wyraźnym przykładem brak komunikacji Pojawiają się one, gdy strona nie określi, czego chce, w takim stopniu, w jakim uważa to za stosowne. niewygodny lub niezadowolony Może to ostatecznie prowadzić do utraty pożądania seksualnego u jednego lub obojga partnerów lub zaburzeń erekcji u mężczyzn. Takie trudności są częstsze niż mogłoby się wydawać i nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie walki z nimi. przemawiający .

2. problemy związane ze wspólnym życiem jako para

Jeśli już wprowadziłeś się do swojego partnera, możliwe, że pojawią się pewne konflikty. W końcu to tak, jakbyś mieszkał ze współlokatorem, z którym praktycznie musisz żyć. wciąż poznajesz To normalne, że powstają Problemy par związane z obowiązkami domowymi Kto zajmuje się pralką, kto wywozi śmieci, kto gotuje?

Ale możliwe jest również, że twój partner nie być jak ty pod względem porządku Każdy członek wnoszą do wspólnego życia to, czego nauczyli się w domu Różnice mogą dotyczyć tego, kiedy zmywać naczynia, czy ścielić łóżko lub ile razy w tygodniu wynosić śmieci.

Może to prowadzić do problemy w związkach, które można rozwiązać poprzez rozmowę, ustalanie limitów Chodzi o Znalezienie właściwej równowagi między stronami i unikanie ciągłych dyskusji dla rzeczy, które są dość proste do naprawienia.

Potrzebujesz pomocy w rozwiązywaniu sporów?

Rozpoczęcie terapii dla par

3) Problemy pary wynikające z nieposiadania wspólnych dzieci

Co jeśli jedną ze stron jest samotny rodzic Co się dzieje, gdy strona bezdzietna nie chce mieć dzieci w przyszłości lub nie lubi dzieci? Problemy w parze spowodowane dziećmi z innego małżeństwa stawiają związek pod znakiem zapytania, zwłaszcza jeśli chodzi o współistnienie Obaj muszą być bardzo świadomi rodzaj zobowiązania które nabywają, należy to jasno określić i wyznaczyć granice. od samego początku.

Problemy w małżeństwie z powodu nastoletnich dzieci? impreza dla bezdzietnych Należy również pamiętać o Jakie są twoje limity Przede wszystkim ważne jest, aby dojść do porozumienia z partnerem, a także należy być świadomym, akceptując związek, że partner nie przychodzi sam ale przychodzi z dzieckiem i z matką lub ojcem dziecka i to więź, której nie można zerwać .

4. inne problemy z parą

Kryzys w parze może wystąpić z dowolnego powodu, na przykład z powodu zazdrości i braku zaufania między partnerami, problemy małżeńskie związane z telefonami komórkowymi (z kim rozmawiasz...), za dzielenie się czasem z innymi (Podczas gdy jeden z partnerów odczuwa strach, smutek, a nawet niepokój z powodu zazdrości i możliwej niewierności lub porzucenia, drugi czuje się przytłoczony i pod presją, aby czuć się pod kontrolą.

Mogą również występować konflikty dotyczące współpracy z partnerem Nawet problemy w związkach mogą się pojawić. przez przyjaciół lub z powodu teściowej lub teścia tj. rodzina polityczna Nawet w niektórych przypadkach pies lub inne zwierzę w domu może być przyczyną sporu.

Inne trudności, które się pojawiają, wynikają z braku wspólnego czasu, braku pojednania rodzinnego, z czasem nastąpiło emocjonalne rozłączenie, brak wspólnego projektu życiowego, brak uwagi, nuda itp.

Przy poważniejsze przypadki znaleźliśmy:

 • Problemy z relacjami dla narkotyków i nadużywania substancji jak alkohol.
 • Kwestie zdrowotne gdy jedna ze stron cierpi na poważną chorobę, taką jak rak, stwardnienie rozsiane lub inne choroby przewlekłe.
 • Niewierność ze strony jednego lub obojga partnerów.
 • Problemy z relacjami w czasie ciąży, po poronieniu, po aborcji, w przypadku ciąża psychologiczna ...
Zdjęcie Keira Burton (Pexels)

Jak rozwiązywać problemy w związkach?

Jeśli zastanawiasz się przezwyciężanie problemów w związkach Jesteś już na dobrej drodze, ponieważ pierwszym krokiem jest rozpoznanie, że coś jest nie tak w związku. Za przykładami konfliktów, które podaliśmy, często kryje się głębsza przyczyna związana na przykład z rodzajami zależności emocjonalnej lub przywiązania. Może być tak, że podczas gdy jeden partner jest bardziej zależny, drugi jest bardziej unikający.

Rozwiązania będą zależeć od przyczyn, które doprowadziły do trudności. W więzi uczuciowej i współistnieniu mogą one być wywołane przez otrzymane wykształcenie wpływ rodziców na daną osobę (np. narcystyczna matka lub autorytarny ojciec). bycie ofiarą wykorzystywania seksualnego, fizycznego lub emocjonalnego w dzieciństwie , utrzymały toksyczne relacje Ostatecznie, każdy partner w związku jest unikalną jednostką, która wnosi do związku swój własny ciężar.

Następnie, Co można zrobić, aby rozwiązać problemy w związku?

 • Nasza najlepsza rada to mówić gdy zauważysz, że coś nie działa Ważne jest, aby nie dać się ponieść napadom złości, bez względu na to, jak denerwująca może być dana sprawa. Znajdź odpowiedni moment (komunikowanie się w trakcie emocjonalnego porwania może tylko pogorszyć sytuację...), Przemyśl swoje argumenty i przekaż je za pomocą asertywność .
 • Pamiętaj, że ważne jest również praca nad empatia Nie chodzi tylko o wyrażanie własnych uczuć i opinii, ale także o postawienie się w sytuacji drugiej osoby i aktywne słuchanie Kiedy dochodzi do konfliktu i ma miejsce dyskusja, mogą pojawić się rozwiązania, takie jak to, że należy ponownie ocenić oczekiwania że konieczne jest spędzać więcej czasu razem osiągnąć ustalenia dotyczące rodzicielstwa o ustalanie limitów do tej niezręcznej znajomej postaci, która wkracza w przestrzeń pary itp., zawsze będzie zależeć od źródła problemu.
 • Wyszukiwanie wsparcie psychologiczne Nie musisz mieć związku wiszącego na włosku, aby to zrobić. terapia par na buduje bezpieczne środowisko, w którym obie strony mogą swobodnie dzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami. Są ludzie, którzy przychodzą na konsultacje, mówiąc: "//www.buencoco.es/psicologos-online-gratis">pierwsza konsultacja poznawcza jest bezpłatna i mamy wyspecjalizowanych profesjonalistów, zacznij poprawiać swoje relacje już teraz!

James Martinez poszukuje duchowego znaczenia wszystkiego. Ma nienasyconą ciekawość świata i tego, jak on działa, i uwielbia odkrywać wszystkie aspekty życia — od przyziemnych po głębokie. James głęboko wierzy, że wszystko ma duchowe znaczenie i zawsze szuka sposobów, aby połączyć się z boskością. czy to poprzez medytację, modlitwę, czy po prostu obcowanie z naturą. Lubi też pisać o swoich doświadczeniach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi.