12 zalet doradztwa online

  • Udostępnij To
James Martinez

Podobnie jak wiele innych usług, psychologia dostosowała się i eksperymentowała z nowymi formatami, aż psychoterapia online stała się naturalną opcją.

Jeśli do czasu pandemii było to coś dla osób o bardzo napiętych harmonogramach, ograniczenie sprawiło, że wiele osób obudziło się i pośród wątpliwości co do zalet i wad terapii online, rozważyło jej wypróbowanie. Dla tych, którzy wciąż nie są pewni, w tym artykule ujawniamy 12 zalet terapii online .

Zdjęcie Andrea Piacquadio (Pexels)

Korzyści z psychoterapii online

1. Pożegnanie z barierami geograficznymi

Jedną z największych zalet psychoterapii online jest przełamanie barier geograficznych. Nie ma znaczenia, gdzie, o ile jest połączenie z Internetem.

Możliwe jest wybór psychologa który najlepiej odpowiada potrzebom każdej osoby, nawet jeśli mieszka ona w odległości 1000 km lub więcej! I nie tylko to, stało się to bardziej dostępna usługa dla osób mieszkających na obszarach wiejskich, a także dla emigrantów. którzy często mają trudności z dostępem do terapii bezpośredniej - ze względu na koszty, język, różnice kulturowe... -.

2. Oszczędność czasu

Udanie się na bezpośrednią konsultację wiąże się nie tylko z czasem potrzebnym na wzięcie udziału w sesji, ale także z czasem potrzebnym na podróż, wizytę w recepcji, oczekiwanie w poczekalni... Ponadto należy obliczyć czas trasy i wziąć pod uwagę możliwy korek lub wypadek w transporcie publicznym, aby nie spóźnić się na miejsce.

Dla niektórych osób, z ich szalonym tempem życia, znalezienie czasu na wizytę w gabinecie psychologa staje się grą Tetris. Nie ma co do tego wątpliwości, Kolejną zaletą psychoterapii online jest oszczędność dodatkowego czasu, który trzeba poświęcić na konsultacje twarzą w twarz.

3. Elastyczność czasowa

Psychologowie online również trzymają się harmonogramu, ale swoboda, jaką daje zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi możliwość odbycia wizyty z dowolnego miejsca, czyni ją bardzo wygodną opcją. łatwiejsze równoważenie harmonogramów .

4. Zwiększona poufność

Wszyscy psychologowie przestrzegają kodeksu etycznego, a profesjonalista jest etycznie i prawnie zobowiązany do nieujawniania informacji zebranych podczas leczenia. Kiedy mówimy o poufności, mamy na myśli, że wciąż są ludzie, którzy czują się zakłopotani, aby udać się na terapię z powodu stygmatyzacji, która wciąż istnieje.

Dzięki psychologii online nikt nie wie, czy rozpocząłeś terapię, ponieważ nie zobaczy, jak wchodzisz do jakiegokolwiek ośrodka. Co więcej, unikasz możliwych spotkań w poczekalni, co z drugiej strony nie byłoby w tym nic złego, inwestowanie w zdrowie psychiczne to po prostu dbanie o siebie. Jest to jedna z zalet psychoterapii online, którą warto rozważyć, jeśli anonimowość jest dla Ciebie ważna.

5. Komfort

"//www.buencoco.es/blog/cuanto-cuesta-psicologo-online"> Ile kosztuje psycholog? Terapia online może być tańsza niż terapia twarzą w twarz, ale nie jest to regułą. Istnieją profesjonaliści którzy w celu zmniejszenia lub uniknięcia kosztów infrastruktury decydują się na dostosowanie ceny swoich sesji. W każdym razie brak konieczności podróżowania to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy - terapia online i jej zalety!

8. Bardziej ufne środowisko

Wśród zalet i wad terapii online, które niektórzy dostrzegają, jest komunikacja za pośrednictwem urządzenia. Podczas gdy niektórzy mogą uznać to za zimną komunikację, inni wolą ją, ponieważ na początku czują się zablokowani podczas konsultacji twarzą w twarz, podczas gdy łatwiej jest im odpuścić podczas rozmowy wideo.

Jedną z zalet terapii online jest to, że pozwala ona na Relację opartą na zaufaniu można zbudować znacznie szybciej. Ponieważ pacjentka sama wybrała swoje otoczenie, czuje się komfortowo i bezpiecznie, co zwiększa jej pewność siebie.

9. Wzbogacanie sesji o treści multimedialne

Internet ułatwił nam życie na wiele sposobów, a kolejną zaletą terapii online jest to, że psycholog i pacjent mogą dzielić ekran, aby wspólnie wizualizować pewne treści, wysyłać linki w tym samym czasie itp.

10. Psychologia bez barier fizycznych

Wśród korzyści płynących z psychoterapii online jest także jej dostępność dla osób o ograniczonej mobilności i upośledzonych ruchowo. Jest to nawet korzystne dla osób, których własne problemy emocjonalne (wyobraźmy sobie kogoś z agorafobią, lękiem społecznym lub innymi rodzajami fobii ograniczających mobilność, takich jak amaksofobia lub lęk wysokości, jeśliInną opcją w takich przypadkach jest wizyta domowa psychologa.

11. Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych

Kiedy mówimy o przestrzeganiu zaleceń, mówimy o stopniu, w jakim zachowanie pacjenta w odniesieniu do zaleceń, zmian w stylu życia, nawyków itp. odpowiada temu, co zostało uzgodnione z psychologiem.

W przypadku terapii online pacjent znajduje się w wybranym przez siebie środowisku, w którym czuje się komfortowo, a jego zaangażowanie i przestrzeganie zaleceń jest bardziej prawdopodobne.

12. Taka sama skuteczność jak w przypadku terapii bezpośredniej

Na przestrzeni dziejów, gdy pojawiała się nowa metodologia, pojawiały się wątpliwości i niechęć. Jest to normalne. Jednak wielu specjalistów aprobuje i potwierdza, że skuteczność terapii online jest równa skuteczności terapii bezpośredniej Przygotowanie psychologów i psychoterapeutów jest takie samo, narzędzia i umiejętności są takie same, zmienia się tylko kanał komunikacji z pacjentem, co nie czyni go mniej skutecznym.

Znajdź swojego psychologa jednym kliknięciem przycisku

Wypełnij kwestionariusz

Jakie są wady terapii online?

Terapia online, jak już powiedzieliśmy, jest skuteczna i działa, ale na przykład w Buencoco psychologowie online , Wolimy nie leczyć ciężkich przypadków samookaleczeń, ani nie prowadzimy terapii dla dzieci, ponieważ uważamy, że w tym drugim przypadku ważna jest interakcja cielesna. kwestionariusz co robimy, aby zacząć szukać psycholog online Najbardziej odpowiedni dla każdej osoby i przypadku został już wskazany.

Inne sytuacje, w których uważamy, że wskazane jest udanie się na terapię twarzą w twarz, to przypadki nadużyć i przemocy (np. przemoc ze względu na płeć w przypadku spraw sądowych itp.), ponieważ zazwyczaj istnieje struktura przyjmująca, która obejmuje różne formy wsparcia: psychologów, pomoc społeczną, prawników....

Zalety terapii online z Buencoco

Jeśli dotarłeś tak daleko, to prawdopodobnie dlatego, że zadałeś sobie pytanie Kiedy udać się do psychologa Doszedłeś do wniosku, że potrzebujesz terapii i rozważasz terapię online, ale nie jesteś tego pewien. Mamy dobrą wiadomość, a jest nią to, że w Buencoco Pierwsza konsultacja jest bezpłatna i bez zobowiązań więc nie ma nic złego w spróbowaniu. Wypełnij kwestionariusz a my znajdziemy psychologa dla Twojego przypadku. Po pierwszej bezpłatnej sesji online i obejrzeniu jak to jest chodzić do psychologa Ty decydujesz, czy chcesz kontynuować, czy nie.

Doświadcz korzyści płynących z terapii online z pierwszej ręki!

Znajdź swojego psychologa

James Martinez poszukuje duchowego znaczenia wszystkiego. Ma nienasyconą ciekawość świata i tego, jak on działa, i uwielbia odkrywać wszystkie aspekty życia — od przyziemnych po głębokie. James głęboko wierzy, że wszystko ma duchowe znaczenie i zawsze szuka sposobów, aby połączyć się z boskością. czy to poprzez medytację, modlitwę, czy po prostu obcowanie z naturą. Lubi też pisać o swoich doświadczeniach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi.