Dlaczego nie mam żadnych przyjaciół?

 • Udostępnij To
James Martinez

"Nie mam przyjaciół i nie wiem dlaczego", Ale to nic niezwykłego, ponieważ według ankiety przeprowadzonej w Stanach Zjednoczonych ludzie nie mają zbyt wielu przyjaciół. W ankiecie przeprowadzonej w Stanach Zjednoczonych ludzie nie mają zbyt wielu przyjaciół. 1990 przeprowadzono ankietę, w której 63% uczestników stwierdziło, że ma pięciu lub więcej przyjaciół. 2021 Liczby te zostały zredukowane do 12% Co się dzieje?

Jeśli i ty zastanawiasz się " Co zrobić, gdy nie mam przyjaciół? "list">

 • Zapobiega samotności.
 • Zwiększa poczucie przynależność do czegoś To samo dotyczy celów, jakie można mieć w życiu.
 • Zwiększa szczęście przy jednoczesnym zmniejszeniu stres .
 • Poprawia samoocena i pewność siebie.
 • Przyjaciele są bardzo pomocni w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, takimi jak żałoba, poważna choroba, utrata pracy czy rozstanie.
 • Dobrzy przyjaciele dają ci wskazówki poradzić sobie z problemami i przywrócić trudną sytuację na właściwe tory.
 • Przyjaźń przyczynia się do łagodzenie wpływu emocjonalnego w trudnej sytuacji.
 • Podnoszący na duchu i zapewnić odwrócenie uwagi.
 • Przyjaźń, jak widać, zapewnia ogromne korzyści społeczne i psychiczne. W dzisiejszych czasach, z ciągły stres i niepokój Jeśli masz zły nastrój, spowodowany różnymi czynnikami, otaczanie się dobrymi przyjaciółmi to świetny sposób na odzyskanie ducha i oczyszczenie umysłu.

  Z drugiej strony, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że przyjaciele są również ważni w opiece nad ogólny stan zdrowia dorośli, którzy mają dobre wykształcenie, ponieważ dorośli, którzy mają dobre sieć wsparcia może zmniejszyć ryzyko chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi, otyłość i depresja.

  Zadbaj o swoje dobre samopoczucie emocjonalne

  Chcę zacząć już teraz!

  Przyjaciele na randki czy dobrzy przyjaciele?

  Wybierając przyjaciół, należy również wziąć pod uwagę pewne rzeczy. wskazówki Nie każdy, kogo spotykasz na swojej drodze, staje się prawdziwi przyjaciele Są przyjaciele, z którymi można wyjść i dobrze się bawić, ale są też przyjaciele, którzy stają się rodziną i to oni są najważniejsi.

  Przyjaciele do imprezowania i dobrej zabawy mogą spotkać się w dowolnym momencie i mogą zmieniające się w czasie Ogólnie rzecz biorąc, chociaż są dobrymi ludźmi, nie udaje im się stworzyć bliskie powiązania z nimi To po prostu mili ludzie, z którymi można miło spędzić czas.

  Jeśli szukasz długotrwała przyjaźń to należy pamiętać, że tak powinno być:

  • Być wzajemny Musi istnieć relacja dawania i brania, a kiedy ta wymiana jest dwukierunkowy przyjaźń jest bardziej prawdopodobna.
  • Budowanie na zaufaniu i szacunku Dobrzy przyjaciele zwierzają się sobie ze wszystkiego, ale także szanować ich opinie i decyzje Dobry przyjaciel nie mówi ci tego, co chcesz usłyszeć, ale mówi ci rzeczy, które, nawet jeśli nie chcesz ich usłyszeć, są rzeczami, które chcesz usłyszeć. potrzebujesz Na przykład, jeśli chodzi o rozstanie miłosne, dobry przyjaciel jest po to, aby cię wspierać i pomóc ci sprawdzić, czy jesteś w trudnej sytuacji. toksyczny związek Dobry przyjaciel będzie jednak szanował decyzja .
  • Akceptacja Oprócz szanowania twoich decyzji, prawdziwy przyjaciel będzie zaakceptuje cię takim, jakim jesteś, bez osądzania. .

  Dlaczego ważne jest, aby wyjaśnić aspekty dobrej relacji przyjacielskiej? Ponieważ jeśli przechodzisz przez czas, w którym jesteś przygnębiony brakiem przyjaciół i musisz z kimś porozmawiać, powinieneś wziąć pod uwagę następujące aspekty. parametry opisane powyżej, jeśli chodzi o znalezienie dobrego przyjaciela; co więcej, jeśli jesteś sam i twoje relacje przyjaźni zawiodły w przeszłości, nadszedł czas, aby dokonać rachunek sumienia i ocena jak wyglądała przyjaźń z określoną osobą lub grupą osób.

  Zdjęcie autorstwa Cottonbro Studio (Pexels)

  Dlaczego ktoś nie ma przyjaciół?

  Jeśli mówisz sobie "Czuję, że nie mam prawdziwych przyjaciół". i nie wiesz dlaczego, nadszedł czas, aby zrobić samokrytyka Po wyjaśnieniu, jak powinna wyglądać dobra przyjaźń, powinieneś zadać sobie pytanie jaki byłeś z przyjaciółmi, jeśli ich straciłeś.

  Trudno jest zbadać swoje sumienie, zwłaszcza jeśli ci, których nazywaliśmy przyjaciółmi, zaprzyjaźnili się z nami. z dala od ciebie . "Mam 40 lat i nie mam przyjaciół". W tym wieku, ze względu na różne okoliczności, życie oddaliło Cię od znajomych, przeprowadzkę do nowego miasta, dzieci itp. niektórzy ludzie stracili kontakt i na tym etapie poznawanie nowych osób może wydawać się znacznie trudniejsze.

  Ale prawdą jest również, że dojrzałość, która przychodzi z wiekiem, może pozwolić ci być bardziej dojrzałą osobą. bardziej samokrytyczny wobec siebie i ocenić, kto w twoim kręgu przyczynił się do ciebie, kto nie tak bardzo, jeśli miałeś jakieś, dlaczego więzi zostały zerwane ... i oczywiście nie jest za późno, aby nawiązać nowe relacje na kursach, z kolegami z pracy lub zapisując się na różne działania.

  Oprócz oceny relacji przyjaźni można również rozważyć niektóre przyczyny braku przyjaciół:

  • Temperament i charakter Niektórym osobom jest trudniej niż innym nawiązywać przyjaźnie i/lub utrzymywać relacje. bardzo energiczny temperament lub bardzo nieśmiały Może to również spowodować, że ludzie wokół ciebie zdystansują się od ciebie.
  • Niebezpieczeństwo Brak bezpieczeństwa przekłada się na brak pewności siebie Czy jesteś w stanie powiedzieć swoim przyjaciołom wszystko lub prawie wszystko i dać im znać, jaki naprawdę jesteś? Czy nie ufasz im? Czy czujesz, że nie jesteś w stanie sprostać temu zadaniu? przeszkoda Patologiczna niepewność wynika z postrzegania siebie przez daną osobę, tj. poczucia własnej wartości.
  • Niska samoocena W parze z brakiem pewności siebie idzie niska samoocena. Być może w przeszłości spotkałeś ludzi, którzy twierdzili, że są twoimi przyjaciółmi, a którzy rozczarowany Jest to częste zjawisko wśród dzieci i młodzieży. młodzież i znacznie trudniej będzie znaleźć przyjaciół z powodu strachu przed wyjściem z domu. ranny W przypadku nastolatków niskiej samoocenie towarzyszy strach przed niedostosowaniem się, więc mają tendencję do naśladowania zachowań innych, nawet jeśli oznacza to utratę siebie.
  • Brak doświadczenia Są ludzie, którym bardzo trudno jest tworzyć więzi z innymi, tj. nie mają zasobów, aby nawiązać dobre relacje z innymi. umiejętności że trzeba zdobyć przyjaciół i ich utrzymać.
  • Środowisko społeczne Mieszkając w bardzo małym miejscu i z bardzo bardzo zżyta społeczność Może to również stanowić przeszkodę w nawiązywaniu znajomości. przeprowadzki bardzo często.
  • Komunikacja i priorytety Przyjaźń to relacja, która powinna płynąć w obu kierunkach. Jeśli twoi przyjaciele nigdy nie były twoim priorytetem Prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których nie masz przyjaciół lub dlaczego oni trzymają się od ciebie z daleka i nie uwzględniają cię w swoich planach. komunikacja Czy troszczysz się o nich, czy dzwonisz, aby zapytać, jak się mają, czy spędzasz z nimi czas, a jeśli odpowiedź brzmi "nie", może to oznaczać, że powód dlaczego nie masz przyjaciół.
  • Rozstanie miłosne Możliwe, że podczas romantycznego związku nawiązałeś przyjaźń z osobą, z którą się przyjaźniłeś. przyjaciele twojego partnera Po rozstaniu lub separacji jest prawdopodobne, że przyjaciele twojego partnera i przyjaciele, których zostawiłeś, nie będą przy tobie. Dlatego tak ważne jest, aby nie zaniedbywać przyjaciół dla par.
  • Gaslighting Gaslighting to forma manipulacji emocjonalnej który powoduje, że dana osoba wątpi w swoje postrzeganie, sytuacje i pewne wydarzenia. Chociaż gaslighting jest bardzo powszechne wśród par, ale przyjaźnie również mogą zostać zerwane.
  • Zazdrość Zazdrość jest również powodem do zerwanie przyjaźni Może to być zazdrość wobec para a nawet wobec innych przyjaciół, z którymi planuje coś, co nie obejmuje ciebie.
  Zdjęcie Andrea Piacquadio (Pexels)

  Przyczyny psychologiczne

  W dzieciństwie często łatwo jest nawiązywać przyjaźnie, a przyjaciele są wszędzie, ale w wieku dorosłym to się zmienia i pojawiają się myśli "Jestem samotny, jestem samotny", "//www.buencoco.es/blog/ansiedad-social"> lęk społeczny (lub fobia społeczna) Jest to zaburzenie, w którym głównym lękiem jest bycie ocenianym lub odrzuconym przez innych. Ktoś z tym lękiem, z tym cierpieniem, niewątpliwie staje przed wyzwaniem za każdym razem, gdy musi udać się na wydarzenie towarzyskie. Co to oznacza? Oznacza to mniej relacji społecznych i mniejsze szanse na nawiązanie przyjaźni.

  Dobrą wiadomością jest to, że lęk społeczny można leczyć za pomocą terapii poznawczo-behawioralnej, która nie tylko pomaga poprawić relacje społeczne, ale także własne samopoczucie psychiczne.

  The depresja to kolejne zaburzenie, które powoduje objawy takie jak samotność, uczucie pustki i smutku, utrata zainteresowania wcześniej przyjemnymi czynnościami, a nawet może towarzyszyć aleksytymia.

  W obliczu tej symptomatologii osoba nie ma ochoty na kontakty towarzyskie i możliwe jest, że niektóre więzi mogą zostać utracone, zwłaszcza jeśli krąg przyjaciół nie jest świadomy procesu, przez który przechodzi dana osoba.

  Jak zdobyć przyjaciół?

  Jak pokonać niechcianą samotność? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest Zidentyfikuj, co sprawia, że jesteś nieprzyjazny i pracuj nad tym. Ważne jest, aby wiedzieć, czy jest to sytuacja społeczna, taka jak życie w małej społeczności lub częste przeprowadzki, czy też jest to problem, który wymaga specjalistycznego podejścia.

  Wizyta u psychologa online może być doskonałym pomysłem na znalezienie źródła problemu i uzyskanie najlepszej pomocy. niezbędne narzędzia aby pomóc Ci w nawiązywaniu przyjaźni, w tym w pracy nad nabyciem asertywnej postawy, która pozwoli Ci odpowiednio odnosić się do innych ludzi. Z psychologiem możesz poprawić jakość swojego życia. niska samoocena ale także uczucie niepewność i brak zaufania do innych ludzi; oczywiście oprócz radzenia sobie z poważniejszymi problemami, które uniemożliwiają ci nawiązywanie relacji z ludźmi i / lub utrzymywanie przyjaźni.

  Ale dodatkowo eksperci Zgadzam się, że niektóre porady należy wprowadzić w życie:

  • Wyjście ze strefy komfortu Przebywanie w domu jest bardzo wygodne, ale jeśli chcesz nawiązać przyjaźnie i czujesz się samotny, nadszedł czas, aby opuszczenie tej strefy komfortu Możesz zarejestrować się na stronie zajęcia rekreacyjne Jeśli jesteś bardziej introwertyczny, możesz również zacząć powoli od zajęć takich jak taniec lub gimnastyka. malowanie lub nawet udać się do biblioteka Dbanie o siebie jest niezbędne przy nawiązywaniu znajomości, zacznij od tego!
  • Wolontariat Wolontariat to świetny sposób na poznawanie ludzi. Poszukaj wolontariatu, który odpowiada Twoim upodobaniom. Może to być praca w bibliotece, w sklepie spożywczym lub w sklepie z artykułami spożywczymi. schronienie i w każdym centrum społecznym.
  • Bierz udział w wydarzeniach w swojej społeczności Jeśli mieszkasz w nowym mieście i nie masz jeszcze żadnych znajomych, zapisz się na wydarzenia społecznościowe. Możesz dobrze się bawić i poznać ludzi o takich samych zainteresowaniach jak Ty.
  • Próbowanie nowych rzeczy Czy zawsze chciałeś grać na gitarze, ale nigdy tego nie robiłeś? Czy interesujesz się książkami, ale nie dołączyłeś do klubu książki? Nadszedł czas, aby to zrobić. Dołączenie do czegoś, co zawsze chciałeś zrobić, ale nigdy się nie odważyłeś, może być idealnym zajęciem dla Ciebie! Idealny do inicjowania przyjaźni .
  • Spacer ze zwierzęciem Parki dla psów są miejscem spotkań i nawiązywania nowych przyjaźni. przyjaźnie Obecnie wiele osób podziela tę miłość do zwierząt. grupy ludzi którzy nawiązują przyjaźnie w parkach.

  James Martinez poszukuje duchowego znaczenia wszystkiego. Ma nienasyconą ciekawość świata i tego, jak on działa, i uwielbia odkrywać wszystkie aspekty życia — od przyziemnych po głębokie. James głęboko wierzy, że wszystko ma duchowe znaczenie i zawsze szuka sposobów, aby połączyć się z boskością. czy to poprzez medytację, modlitwę, czy po prostu obcowanie z naturą. Lubi też pisać o swoich doświadczeniach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi.